FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja

Site Admin

Dołączył: 31 Maj 2005
Posty: 86

Skąd: Turek :P

PostWysłany: Sob 14:20, 11 Cze 2005    Temat postu: Serbia i czarnogora - Polska

miejmy nadzieje ze polacy pokaza klase Wide grinWide grin

pawe
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Cze 2005
Posty: 4

PostWysłany: Nie 7:37, 12 Cze 2005    Temat postu: Porazka Polski

Siatkarska reprezentacja Polski przegrała w Nowym Sadzie pierwszy w tegorocznej edycji mecz w ramach Ligi Światowej. Podopieczni Raula Lozano ulegli Serbii i Czarnogórze 2:3. Spotkanie w I secie zostało przerwane na 35 minut z powodu awarii oświetlenia.

Pierwszego seta Polacy rozpoczęli słabo - przegrywali już 1:5 i na pierwszą przerwę techniczną schodzili przy stanie 8:4 dla Serbów i Czarnogórców. Zaraz po wznowieniu gry podopieczni Raula Lozano zaczęli grać lepiej i szybko zyskali kilkupunktową przewagę. Bardzo dobrze serwował Paweł Zagumny, którego techniczna zagrywka sprawiała duże problemy rywalom.

"Biało-czerwoni" nie zdołali jednak wykorzystać dwóch piłek setowych. Przy stanie 27:26 dla Polski w hali zgasło światło - przerwa trwała aż 35 minut. W Lidze Światowej tego typu awarie nie powinny mieć miejsca...

Po wznowieniu gry lepiej spisali się Serbowie i wygrali pierwszego seta 30:28.

Drugi set to dominacja Polaków - zarówno na pierwszą, jak i drugą przerwę schodzili z dużą przewagą - odpowiednio 8:3 i 16:8. W tej odsłonie bardzo dobrze grał Arkadiusz Gołaś, a "biało-czerwoni" zakończyli seta zwycięstwem 25:16.

Kolejny set miał wyrównany przebieg. Pierwsza część była lepsza w wykonaniu Polaków. Serbowie zagrali jednak lepiej w drugiej połowie seta i objęli prowadzenie 19:18. Podopieczni Lozano nie zdołali odrobić straty i ulegli gospodarzom 23:25.

Do gry w czwartym secie Polacy przystąpili mocno zmotywowani i szybko objęli prowadzenie 3:0. Później gra się wyrównała, ale Polacy utrzymywali wypracowaną przewagę i w czwartym secie zwyciężyli 25:22.

O losie spotkania zadecydował tie-break. Cały set był bardzo wyrównany - trwała walka punkt-za-punkt. Od stanu 5:5 Polacy musieli odrabiać straty, kilkakrotnie bronili piłki setowe. Dwa błędy rozgrywającego dobry mecz Piotra Gruszki przesądziły jednak o przegranej 19:21 i 2:3 w meczu.

Bohaterem spotkania był Dejan Bojovic, który zdobywał kluczowe dla Serbii i Czarnogóry punkty oraz poderwał zespół do walki w końcówce meczu. W sumie zdobył 35 punktów - najwięcej spośród wszystkich graczy.

W niedzielę "biało-czerwoni" otrzymają szansę rewanżu - zmierzą się z Serbami w Belgradzie.

Serbia i Czarnogóra - Polska 3:2 (30:28, 16:25, 25:23, 22:25, 21:19)

Serbia i Czarnogóra: Dejan Bojovic, Aleksandar Mitrovic, Goran Vujevic, Ivan Ilic, Milan Markovic, Marko Zlatic, Marko Samardzic (libero) oraz Bojan Janic, Branko Roljic, Dragan Stankovic, Vladko Petkovic.

Polska: Paweł Zagumny, Piotr Gruszka, Łukasz Kadziewicz, Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Arkadiusz Gołas, Piotr Gacek (libero) oraz Krzysztof Ignaczak, Wojciech Grzyb, Grzegorz Szymański.

Sędziowie: P. Rachard (Francja) i M. Labasta (Czechy).
Widzów: 2 500.

P#tman
Junior admin :D

Posty: 56

Skąd: Turek

PostWysłany: Śro 23:27, 15 Cze 2005    Temat postu:

Nie interesuje sie siatkowka ale od czasu do czasu lubie sobie obejrzec mecz jak gra Polska lub Polska druzyna Razz

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum "...Mowta co chceta..." Strona Główna -> Siatkowka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)